A kötet keményfedeles borítója is elég sok mindent elárul arról, mi vár ránk a könyv fellapozásakor. Sárkányok, manók, tündérek, lovagok és színes élőlények cikáznak a sötétkék alapon. A fényes lapokon aztán számos nép meséi állnak sorban arra hívva az olvasót, merüljön el a történetekben (hozzáteszem, hogy a belső, sötétlila virágos borító teljesen levett a lábamról). A mesekönyvben vietnámi, nyugat-afrikai, cseh, francia, skandináv, kínai, japán ihletésű, angol, ukrán, lengyel, indiai, észak-amerikai, német, arab, walesi, orosz, maori és ecuadori mese is található. A történetek hossza változó, az egy-két oldalas mesétől a több oldalas történetig találhatunk olvasnivalót. Nem tudnék konkrét kedvencet kiemelni, mindegyik mese más és más – és persze akadnak olyanok is, melyekkel valamilyen formában a legtöbb (elsősorban felnőtt) olvasó már találkozhatott korábban (a Hófehérke például biztosan ilyen, de A tizenkét táncoló hercegnő című francia mese is előkerülhetett már valamilyen formában. Az egyes mesék nagy előnye, hogy mindegyik előtt olvashatunk egy „szerzői előszót”, melyben Sampson rövid áttekintést nyújt az adott kultúrkör – és konkrétan a közölt mese – hagyományairól, beágyazódásáról, esetleges kapcsolódási pontjairól.
A magam részéről nagyon szerettem az Elvarázsolt mesékkel utazni egy nagyot a világban. Bár a mesék összeválogatása kicsit talán Európa-központú lett, mindazonáltal ezeknél is sikerült a populáris és a kissé talán egzotikumnak számító történeteket beemelni a válogatásba. A könyvet viszont Phung Nguyen Quang és Huynh Thi Kim Lien illusztrálta, ami talán kevés információként szolgál, kis utánajárással azonban kiderül, hogy két fiatal és tehetséges vietnámi illusztrátorról van szó (kép), akik munkájukkal külön fűszert szórtak Sampson kiadványára. Számomra sok esetben hatott idegenül a képi megjelenítés, viszont pont emiatt vált még érdekesebbé a kötet utazós jellege. Ami számomra még formálásra szorult volna, az a szöveggondozás. Mesekönyvről lévén szó, szerintem érdemes lett volna a többszörösen összetett vagy közbeékelt mondatokat feloldani a könnyebb és gördülékenyebb haladás és megértés érdekében. Lehet, hogy harminchárom évesen felfogom, megértem – sőt, még élvezem is a betoldásokat, a fiatalabb olvasókat viszont adott esetben inkább gátolja az olvasás örömének megszerzésében. Úgyhogy, kedves szülők, van egy jó hírem: ezt a könyvet (is) érdemes együtt olvasni a kisiskolásokkal. Jó utat és kellemes kikapcsolódást!
Blogturné Klub
A
Móra Könyvkiadó ismét csodaszép kötettel örvendeztetett meg minket, ami tökéletes
ajándék lehet kicsiknek és nagyoknak egyaránt, akár karácsonyra is. Laura
Sampson Elvarázsolt mesék című, gazdagon illusztrált kötetében összesen 18 történetet
olvashatunk, melyekben központi szerepet tölt be a csoda és a varázslat.
Tartsatok velünk a három állomáson keresztül, és nyerjétek meg a Kiadó által
felajánlott példányt!
A turné állomásai
Nyereményjáték
Mostani nyereményjátékunkban a Kiadó
további friss megjelenései után nyomozunk. Minden állomáson találtok egy-egy
borítórészletet, a ti feladatotok pedig, hogy a kötet címét beírjátok a
Rafflecopter-doboz megfelelő helyére!
(Figyelem! A megfejtéseket elküldés után nem áll módunkban javítani. A nyertesnek 72 órán belül válaszolnia kell a kiértesítő e-mailre, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk. A kiadó csak magyarországi címre postáz.)
A feladvány:
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése